Falcon Q580

Kvadrokoptera, vlastní stavba. Rozpětí 580mm, motory T-Motor 2214-980, vrtule DJI 10x3,8", opto 400Hz regulátory DJI 30A. Pohotovostní hmotnost je 1200g (včetně 3s 2200 mAh baterie a malé FPV kamery Sony). Řídicí jednotka ArduFlyer 2.5 (klon APM 2.5).

 

Základem rámu jsou skvělé výřezy od Jardy Falcona Sokola, který je sám navrhl a vyrobil na NC frézce. Jardo, děkuju za fantastickou práci!!!

Původní návrh jsem modifikoval nahrazením Al jeklů kulatými trubkami z ocasních trubek helikopéry třídy 450.

Vybavení: Na řídicí desce jsou integrovány 3-osé gyro, 3-osý akcelerometr, barometrický výškoměr, magnetický kompas. Vně jsou připojeny 3D GPS jednotka (ublox), ultrazvukový sonar, FPV vysílač na 5,8GHz + OSD jednotka, komunikační 3DR rádio 433 MHz, snímače napětí a proudu, universální budič (pro výkonové LED, buzzer apod).

Řídicí jednotka a sonar jsou odpruženy na silentblocích z CD mechanik.

Tato coptera umí létat ve stabilizačním i v acro režimu, zvládne přemet, automatický provoz (cestování po waypointech, automatický návrat domů, visení na místě, létání v kruzích, samočinné přistání atd.)

Létání s ní je zážitek, je absolutně poslušná a pohodová.

Vepředu je jednoosý gimbal s odpruženou lavičkou, na které může sedět buď malá FPV kamera Sony nebo větší HD kamera Gaoki.Video z letu u Hřebčince - výška 310m, FPV co-pilot Pepa:

Focení a filmování - Golfový a jezdecký areál Karlovy Vary: