IFLY-4

Kvadrokopter, určený pro FPV a aerial video.

Rozpětí 46 cm, materiál rámu je houževnatý nylon, zakryté motory, LED stroboskop pro indikaci módu (bez stabilizace, se stabilizací, autolevel). Poměrně velké vrtule, 10x4,5". Regulátory motorů jsou plně ukryty zespoda v ramenech. Baterii používám 3s 2200mAh (65/130C nanotech A-Spec). Pohotovostní letová hmotnost včetně FPV vybavení (bez druhé HD kamery) a včetně baterie 3s2200mAh je 970g, letový čas je 11 minut. Při naložení Gaoki HD kamery je pak pohotovostní hmotnost 1050g.

Na uchycení ramen jsem použil zajímavé vylepšení: Jsou uchyceny šrouby přes vinuté tlačné pružiny. Za letu je toto spojení dokonale pevné, ale při případné havárii umožní pružiny vyskočení ramen ze stabilní polohy a tím zabrání jejich ulomení.

Vepředu je přes silentbloky z CD-ROM namontovaná kamera Sony 650 TV řádků pro FPV. Toto řešení se velice osvědčilo - obraz ve FPV brýlích je absolutně kidný.

Dole je pružně uložena Gaoki HD kamera pro natáčení aerial videa.

Pro testování FPV vybavení jsme zvolili metodu "FPV co-pilota" - Pepa měl na očích FPV brýle a komentoval pohled z výšky - výborná věc pro orientaci malé koptery ve větší výšce nebo vzdálenosti.