Party

Elektrolet/větroň, rozpětí 1,1m, konstrukční křídlo potažené průhlednou folií, motýlové ocasní plochy, motor HXM2730-1500. Ovládaný motýl, motor.

Velice příjemný model. Ideální pro začátečníka. Toto je jeho druhá verze, s jiným křídlem. S původním křídlem byl ještě hodnější, a právě kvůli tomu jsem s ním při přistání trefil laminátovou tyčku větroměru na letišti. Umí stoupat strmě vzhůru do velké výšky a pak hodně dlouho a klidně klouže dolů, nevyžaduje žádné zásahy do řízení, takže ruce do kapes... Většinou jsem s ním vyletěl hodně vysoko, někam ke 400m, a pak podnikal dlouhé lety - často jsme na něj montovali kameru, a létali s ním opravdu hooodně daleko. Jeden let v létě 2011 byl extrémní (z letiště až někam daleko nad město), škoda že tenkrát selhala kamera, to by byly záběry, takového letu se už asi nikdy neodvážíme... Byl tenkrát problém se vrátit, z letadla byla jen tečka a konci už ani ta. Ale dobře to dopadlo.

Ilustrační video z jednoho umírněného letu zde:

Použitý motor s ním dělá divy, ale pod plným plynem je docela živý, takže se musí pozorně řídit. Kromě toho klidného klouzání zvládá i rasantní létání, ochotně předvádí vícenásobné lopingy a jiné psí kusy, nechá si líbit všechno. Letovým projevem se hodně podobá Virusovi.